Poslání

Každý podnik má své optimalizační úlohy. Některé jsou jednoduché, některé složité a některé se zdají být neřešitelné. Vizí společnosti Merica je vyřešit tyto úlohy. Pečlivě je analyzovat a ušít na míru nástroj složený z prověřených komponent.

Historie

Společnost Merica byla založena v roce 2004 v České republice. Zaměřujeme se na návrh a vývoj programů pro rozvrhování lidských zdrojů, optimalizaci výroby, dopravy či jiných průmyslových problémů.

Zaměření společnosti

V řadě organizací jsou vedoucí pracovníci a plánovači odděleni od svých rozhodnutí. V řadě případů jsou zavaleni nesmyslnou agendou při harmonizování údajů v nesmyslných tabulkách. Merica přináší řešení – jeden plánovací systém, který pokrývá dlouhodobé strategické plánování, detailní rozvrhy i operativní řešení konfliktů. S pomocí našich algoritmů naleznou Vaši plánovači a dispečeři tu nejlepší kombinaci a naleznou ji rychle. Plány jsou upraveny on-line, informace jsou transparentní a výrazně usnadňují Vaši podnikovou spolupráci.

Poskytujeme vývoj komplexních aplikací a jejich integraci do IT architektury zákazníka. Díky našim zkušenostem z oblasti programování a optimalizačních algoritmů umíme vybrat to nejlepší řešení. Stovky uživatelů mohou interagovat s našimi nástroji prostým otevřením webového prohlížeče. Snadno provedeme změnu nástroje tak, aby reflektoval Váš měnící se podnik.

Různé úlohy vyžadují různá řešení. Zisk z optimalizace lze dosáhnout pouze přesným modelováním a výběrem toho správného algoritmu. Merica v tom má zkušenosti.

Kontakty
mista

Jednatel společnosti Merica prof. Zdeněk Hanzálek byl díky svým výsledkům v kombinatorické optimalizaci vybrán za předsedu největší konference oboru rozvrhování MISTA.

Konferenci dále předsedali Graham Kendall (University of Nottingham, UK), Barry McCollum (Queens University Belfast, UK) a Přemysl Šůcha (České vysoké učení technické v Praze).

TACR

Společnost Merica je partnerem Centra Aplikované Kybernetiky financovaným Technologickou Agenturou České Republiky v projektu TE01020197.

Projekt

Aplikace pro operativní plánování logistiky a výroby jako celku

je spolufinancován Evropskou unií.

Předmětem projektu je vytvoření integrovaného řešení dodávajícího data pro plánování všech podnikových zdrojů, za využití relevantních dostupných dat na úrovni podniku.